Petróczki Magdolna Ismét Masters Európa-bajnok erőemelésben

A Csehországi Pilsenben 2016. július 12-16 között megrendezett Masters Női és Férfi Erőemelő Európa-bajnokságon a martfűi Petróczki Magdolna ismét aranyérmet szerzett a Masters 1-es korcsoport 52 kg-os súlycsoportjában.

Eredményei: guggolás 152,5 kg, fekve nyomás 85 kg, felhúzás 167,5 kg, összetett 405 kg.

Az immár hatszoros Európa- és huszonegyszeres magyar bajnok Petróczki Magdolna guggolásban az első, felhúzásban ugyancsak az első, míg fekve nyomásban a második helyen végzett. 405 kg-os összetett eredményével a magyar küldöttség második aranyérmét szerezte meg a Csehországi Masters Euróba-bajnokságon.

Magdolna 23 éve foglalkozik versenyszerűen az erőemeléssel. A magyar sportolónő jelenleg az ENSZ Ciprusi Békefenntartó Misszióban teljesít szolgálatot, így felkészülését a szokásostól eltérő körülmények között, a tábor edzőtermében kellett végeznie. Itt készül a következő versenyére is, amely októberben, az Észtországi világbajnokság lesz.

A Magyar Honvédség katonájának sportsikereire Martfű és egész Magyarország büszke lehet.