Ismét az utánpótlásé a főszerep – Martfűi Téli Utánpótlás Teremlabdarúgó Torna

Tizenegyedik alkalommal rendezi meg a meghívásos „XI. Martfűi Téli Utánpótlás Teremlabdarúgó Torna” vándorkupát a Martfűi Labdarúgó Sportegyesület. A mérkőzések 2016. január 23. és március 19. között, a Martfű Városi Sportcsarnokban zajlanak. A következő hetekben az U-11 február 20., U-9 február 27. és az U-7 március 5. utánpótlás csapatok mérkőzéseivel folytatódik a tornasorozat.

A mérkőzéseket 1x20 perces játékidővel, 20x40 méteres játéktérrel, kézilabda-méretű kapuval, a labdarúgás általános szabályai szerint játsszák, csapatonként 5+1fő részvételével.

A szervezők szeretettel várnak továbbra is minden fociszerető szurkolót, hogy együtt biztassák az ifjú labdarúgó palántákat!

A továbbiakban Csík Zoltán a torna eddigi fordulóiról készült összefoglalóit olvashatják.

Elsőként az U-19-es korosztály lépett pályára egy hét csapatos torna keretében. A csapatok színvonalas, olykor szikrázóan kemény mérkőzéseket vívtak egymással, melyből Martfű B csapata került ki győztesen.

Résztvevő csapatok végső sorrendje: Martfű B  2. Tiszaföldvár 3. Martfű A 4. Szajol  5. Fegyvernek B  6. Cibakháza 7. Fegyvernek A

Különdíjasok – gólkirály: Lucza Tamás Szajol,  legjobb kapus: Borhy Zsombor Martfű A,   legjobb   játékos: Varga Zoltán Martfű B

Egy héttel később az U-16-os korosztály csapatai mérték össze tudásukat egy hat csapatos torna keretében.

Résztvevő csapatok végső sorrendje: 1 Martfű B 2. Újszász 3. Tiszaföldvár 4. Szajol 5. Cibakháza  6. Martfű A

Különdíjasok – gólkirály: Szabó György Martfű B, legjobb Kapus: Kósa András Tiszaföldvár, legjobb játékos: Pomázi Bálint Újszász, legjobb újonc játékos: Bekker Zsolt Martfű A

A következő lejátszott fordulókban az U-14-es korosztály lépett pályára egy hatcsapatos torna keretében, melyen egy harmadik és egy hatodik helyet sikerült szereznie a martfűi csapatoknak.

A résztvevő csapatok végső sorrendje: U-14 1. Szajol, 2. Tiszaföldvár, 3. Martfű „B”, 4. Kunszentmárton, 5. Tószeg, 6. Martfű „A”

Különdíjasok – gólkirály: Hegedűs Gergő (Szajol), legjobb kapus: Molnár Viktor (Kunszentmárton), legjobb játékos: Bekker Zsolt (Martfű „B”)

Martfű „A”: Székely Zoltán, Molnár Dániel, Deák Gergő, Erdei Viktor, Rupa Csaba, Gál Krisztián, Almási Gergő

Martfű „B”: Siro Barnabás, Perjési Gergő, Bekker Zsolt, Földi Milán, Sipos Roland, Varga Bence, Bodzsár Balázs

Egy héttel később az U-13-as korosztály csapatai is összemérték tudásukat. A 10 csapatos torna kemény és egyben lendületes mérkőzéseket hozott, melynek végén a nagy akarással és Fortuna által is támogatott martfűi csapat Kunszentmártonnal csapott össze a döntőben. A végeredmény 0-0 lett, következett a büntetőpárbaj. A 7-es rúgások során tovább fokozódott az izgalom, mivel két büntetőt kihagytak a martfűi játékosok. A Harmadik és negyedik sorozatban Sipos Roland és Almási Gergő belőtte büntetőjét, majd az utolsó vendégpróbálkozást Siró Barnabás kapufára tolta, így első lett az U-13-as csapat.

Résztvevő csapatok végső sorrendje: U-13 1. Martfű, 2. Kunszentmárton, 3. Szentmiklósi focisuli, 4. Szanda focisuli, 5. Tiszaföldvár, 6. Lurkó focimánia, 7. Újszász, 8. Szajol, 9. Rákóczifalva, 10. Cibakháza

Különdíjasokgólkirály: Kanálos Péter (Újszász), legjobb Kapus: Huszár Szabolcs (Tiszaföldvár), legjobb játékos: Kinyig Milán (Szentmiklósi focisuli)

Martfű: Székely Zoltán, Siró Barnabás, Bodzsár Balázs, Rupa Csaba, Gál Krisztián, Erdei Viktor, Deák Gergő, Sipos Roland, Varga Bence, Molnár Dániel, Almási Gergő