Victory Martfű - Városunk karate klubja a legjobbak közt az Európa-bajnokságon

Az év egyik legfontosabb versenye várt a Victory Martfűi Kyokushin Karate Klub sportolóira Varsóban, 2015. április 17-18-án. Az Európa-bajnokságra a martfűi fiatalok egy lengyel versennyel, majd két Diákolimpiai tornával hangolódtak. A felnőtt Tisza-parti versenyzők pedig a Magyar Bajnokság legeredményesebb klubjaként vívták ki az indulás lehetőségét.

A magyar válogatottba több mint 70 klubból próbáltak bekerülni a karatékák, abba a 23 fős versenyzői csapatba, amelyik elrepülhetett a kontinensviadalra. A következetes nevelőmunka gyümölcse volt, hogy ez alkalommal a nemzeti csapat közel 1/3-át adták a martfűiek, így heten kaptak nemzeti címeres formaruhát.

A junior korú Tóth Dániel még csak 1,5 éve edz a csapatunknál. A frissen igazolt versenyzőnek ez volt az első válogatott szereplése. A későbbi EB győztestől kapott ki. Dani rövidesen Siklóson versenyez, majd Svájcba utazik egy rendkívül erős utánpótlás tornára, vele együtt Iglódi Gergő, Mészáros Zsolt és Márkus Dominik is.

Magyari Dóra a női formagyakorlatban szeretett volna a legjobbak közé jutni. Azonban junior Európa-bajnokunk és U 22-es EB ezüstérmesünk ezúttal nem jutott tovább.

Popovics Tamás mindössze 2 éve válogatott. A regnáló Európa-bajnokkal kezdett ezen a rendkívül erős tornán, azonban ő sem tudta meggátolni Marius Ilast, hogy ismét a dobogó tetejére álljon.

Müller Anita kiválóan kezdett. A lengyelek egyik legjobb női versenyzőjével kezdett (a hölgy kétszeres U22-es EB bajnok). A nap egyik legharcosabb meccsét produkálták, ahol Anita többször legyőzve saját magát, győzelmet aratott. A következő körben egy belga lányt végig vert az alapidőben, de az utolsó pillanatban a rivális álcsúcson rúgta, így Ő jutott a legjobb 8-ba.

Faragó Henrietta az egyik legjobb nehézsúlyú versenyzővel kezdett. Heni mindent megtett, és végig ment a 9 perc, de lengyel riválisát nem tudta megállítani.

Balogh Zsolt hosszú sérüléssel bajlódott, és így zajlott a felkészülése, ami viszont kiválóan sikerült. Látványos K.O. győzelemmel jutott a legjobb 8-ba, majd ott a Litvánok aktuális bajnokát múlta felül. Az elődöntőből már nem tudott tovább menni, és ismét Európa-bajnoki bronzérem dicsőségét hozta kisvárosunkba! Készülhet a világbajnokságra!

Körmöndi Lídia az utóbbi évek egyik legerősebb 65 kg-jában szerepelt, kiválóan. Román versenyzőt győzött le, végig irányítva, magabiztosan. Ezt követően a hazaiak harcos amazonját küldte öltözőbe, 1,5 perc alatt, test KO-val. Ugyan erre a sorsra jutott a bolgárok legerősebb női versenyzője is, akit szintén testre ütött le. Az elődöntőben, hosszabbítást követően, a litván, sokszoros EB bajnok Ruta lett a győztes. Lídia bronzérme rendkívül értékes ebben a mezőnyben!

A Magyar válogatott szövetségi kapitánya Stefanovics József, és válogatott edzői – Búzás Gábor és Váczi Zoltán különösen örülhettek, hisz a 28 országot és közel 400 versenyzőt felvonultató Európa-bajnokságon Magyarország lett a 2. legeredményesebb nemzet!

Az utánpótlás Siklósra utazik a felnőtt, harmad- és másodosztályú versenyzőinkkel, majd az ifi-juniorjaink legjobbjai Svájcban mérkőznek legközelebb. A felnőttekre Ausztriai torna vár még, és remélhetőleg egy Japán utazás a világbajnokságra!

Szép volt Magyarok, szép volt Victory - Martfű! Köszönjük a sok munkát mindenkinek és a támogató segítséget a martfűieknek, városunk vezetésének.