Újabb triatlonos sikerek, úszásban, mezei futásban

November 29-én, két helyszínen, két sportág területén mérették meg magukat a Martfűi Úszó és Triatlon Klub ifjú sportolói.

Szolnokra 21 versenyző utazott, hogy számot adjon úszótudásáról a Megyei Úszóbajnokság harmadik s egyben záró fordulóján. A hat város úszóklubjainak seregszemléjén sokan felállhattak a dobogóra, de ennél még fontosabb, hogy az egyéni csúcsokat ha számba vesszük, látható a fejlődés. Nagyszerűen bizonyítottak a legkisebbek koncentrációból, s küzdeni akarásból egyaránt. Az idősebbeknek igazán kemény feladat volt a „szimpla” úszóklubok versenyzőivel felvenni a tempót, hisz míg a triatlon három sportág fejlesztését igényli, addig az úszók csak a vízre tudnak koncentrálni.

Érmeseink:

Kovács Vivien mellúszásban kapott ezüstérmet.

Az újoncok között a 4x50 méteres gyorsváltóval a Gáspár Barnabás, Kiss Ádám, Hevesi Vajk, Deák Dorina csapat a harmadik lett, a gyermek korcsoportban a 4x50 méteres mellváltóval a Pápai Péter, Tót Zalán, Bakó Ferenc, Csüllög Marcell összeállítású kvartett másodiknak csapott célba, míg a 4x50 méteres gyermek gyorsváltónk ezüstérmet kapott Sági Fannival, Bagi Mercédesszel, Kiss Annával és Deák Boglárkával. A serdülők között a Hornyák Döme, Sági Fanni, Kovács Vivien, Kovács Levente alkotta csapat ugyancsak második lett. A 4x50 méteres MIX gyorsváltó bronzérmes lett. Csapattagok voltak: Bácsmegi Laura, Csüllög Marcell, Deák Boglárka és Tóth Zalán.

Kiváló, szép versenyzéssel rukkolt elő Németh Noémi, Szakács Sándor, Forgács Korinna, Pápai Balázs és Hankó Tamás is.

Ugyanezen a napon rendezték meg Veszprémben (Békéscsaba és Szekszárd után) a Mezei futó Magyar Liga harmadik fordulóját. Hét versenyzővel indult útnak Balogh József edző, hogy újabb pontokat gyűjtsenek a ligában. A zord időjárás (2,6 C fok) és a hihetetlen nehéz, mély pályán kellett teljesíteni 3, 4, 6, illetve 7 km-t. Itt is igaz, hogy a mieinknek „igazi” atlétika klubos futókkal kellett versenyezni, kiknek sebessége még legjobbjainknak is nagy kihívást jelentett. A pontokon túl ezért is értékes Bérczi Blanka 6., Botka Anikó 7., Németh Csaba 9., Bácsmegi Boglárka 7.,  Kovács Péter 8.,  Sándor Dénes 12. és Csató Gergely 15. helye.