„A rákbetegek a legjobbat érdemlik!”

Vidám, baráti jubileumi esttel és a klubtagok alkotásaiból rendezett kiállítással ünnepelte fennállásának 20. évfordulóját 2014. november 21-én a martfűi Jóreménység Klub, társklubjai és a helyi civilszervezetek képviselői népes körében. Két évtizede határozták el az alapítók, hogy klubot szerveznek, ahol a betegek segítőkre találnak, erősíthetik egymást a gyógyulásban.



Az elhatározást tett követte. Mikéné Bodor Máriának, a Rákbetegek Országos Szövetsége elnökének és a szolnoki Napforduló Szolgálat vezetőjének támogatásával megkezdte munkáját egy lelkes kis csapat. Céljuk, egymás segítése mellett, a város lakóinak egészségvédelme volt. Kezdetektől elindult a szűrővizsgálatok szervezése, az önkormányzat hozzájárulásával.

A közösséggé szerveződés időszakát Máté Gizella, a Jóreménység Klub vezetője is felidézte köszöntő szavaiban.

– A kezdeti bátortalan lépéseknek is közvetlen tanúja voltam úgy is, mint újságíró, és mint támogató, az események tudósítója. Soha sem felejtem el az első interjút, amelyet Despotov doktor lakásán készítettünk, és Erdeiné Piroska és a doktor úr igyekeztek meggyőzni az érdeklődőket, hogy miért is fontos egy ilyen klub tagjának lenni.

Az elmúlt két évtized alatt sok változáson ment keresztül a klub. Rengeteget dolgoztunk, igazi egymást segítő közösséggé váltunk. Közülünk sajnos sokan végleg távoztak, köztük Mikéné Bodor Mária is – emlékeztetett a klubvezető, egyperces néma főhajtásra kérve a rendezvény résztvevőit az elhunytak tiszteletére.

– Ennek a klubnak a létezése hiányt pótolt és pótol ma is. Az itt élőknek, betegeknek és egészségeseknek egyaránt kell egy olyan közösség, ahová, akikhez bátran fordulhatnak segítségért, támogatásért – hangsúlyozta Gonda Istvánné Zsuzsa, aki alpolgármesterként, az önkormányzat nevében köszöntötte a jubiláló közösséget. – A klubnak és tagjainak köszönhető, hogy Martfűn egyre többet és nyíltabban beszélünk a rákról, a helyi médián, az általatok szervezett előadásokon, szűrővizsgálatokon keresztül megszólítjátok a város lakóit, hívjátok őket magatok közé, egészségük megőrzése, vagy betegségük gyógyítása érdekében.

Sokunkat megtanítottatok arra, hogy beszéljünk nyíltan, őszintén a rákról, hiszen így segíthetünk a legtöbbet, mert ti vagytok az élő példa arra, hogy van élet a betegség után is, sok esetben meg lehet gyógyulni, ha figyelünk magunkra, egymásra, orvosainkra, és minél többet teszünk egészségünkért, gyógyulásunkért, olyan jókedvvel, optimizmussal, reményekkel, amilyeneket ti sugároztok minden embernek a településen.

Megszámlálhatatlan orvosi előadás, szűrővizsgálatok szervezése, nő és férfi gyógyászati, ultrahangos, gégészeti és még sorolhatnám. Ezek megszervezésében mind az önkormányzati, mind a pályázati források sokat segítettek. Ezek a programok nemcsak a tagoknak, hanem a város lakóinak bevonásával történtek, amelyért most is köszönetemet fejezem ki városunk önkormányzata nevében.

A Jóreménység Klub városunk egyik legerősebb klubja, egymásért, de az egész városért tenni akaró tagokkal, és lelkes vezetőkkel.

Gonda Istvánné elismeréssel és köszönettel beszélt a Jóreménység Klub vezetőjének tevékenységéről is. – Gizike olyan klubvezető, aki személyiségével is mintát ad, példát mutat. Olyan segítőket választ maga mellé, akik az ő türelmes, szelíd összetartó vezetői stílusát erősítik és kiegészítik.

Végezetül Czapárné Erzsike néni egykori, naplóbeli gondolatait idézte. – „És egyetértettünk abban, hogy ha Diaznak sikerült körülhajózni, nekünk sikerült elérni a Jóreménység fokát… s legyen hát a nevünk Jóreménység Klub és hirdessük, hogy élni jó, mert az élet szép, s ha mosolygunk, az visszasugárzik ránk.”

– A rákbetegek a legjobbat érdemlik! – hangsúlyozta Simon Ferenc, a Rákbetegek Országos Szervezete elnökségének tagja, a túrkevei Együtt Könnyebb Klub vezetője. A klub jelmondatául választott kijelentést társadalmi vonatkozásban is gondolják, remélve, hogy mindenki, aki erre illetékes, ezt komolyan próbálja venni.

Igazán jó hangulatúnak és sikeresnek értékelte a rendezvényt Máté Gizike, köszönetét fejezve ki a rendezvényt színesítő ajándékműsorokért és segítői munkájáért. – A klubtársaim nagyon sokat dolgoztak, szerveztek, segítették, munkával, tombolatárggyal a rendezvényt és a kerek évforduló alkalmából rendezett kiállítást. Ez csak egy szelete, hogy mennyire odafigyelnek, és mennyi mindent csinálnak. Tényleg együtt van a csapat! – hangsúlyozta, megfogalmazva egyben a két évtizede működő közösség sikerének titkát is.

Herbály Jánosné

A jubileumi találkozó támogatói voltak: Martfű Város Önkormányzata – dr. Papp Antal polgármester, Gonda Istvánné alpolgármester, Martfű Városi Művelődési Központ, Bunge Zrt. Martfű, dr. Jakab Tamás szülész - nőgyógyász, Zöld. Ker. Kft. Erdős Gábor cégvezető, Bagdán Sándor, Virág Világ, Nádudvari Krisztián, Hörpintő, Danku Sándor Italbolt, Danku Sándorné Virágbolt, Bélteki Tibor Penta Print Nyomda, Poliker Kft. Festékbolt, Városi Nyugdíjas Klub, Óvári Anett fodrász, Jászsági Takarékszövetkezet, Kertész Gazdabolt - Kovács Róbert, ILI Textilház - Gonda Sándorné, Goods Market dolgozói, Martfűi Damjanich János Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium, Tarjányiné Tasnádi Edit önkormányzati képviselő, Profi Kamera Kft. - Czinege József, Kehely Cukrászda.

Tovább a képekhez>>>