Szoros küzdelmek, szép eredmények…

A 2014-es év utolsó felnőtt versenyéről tértek haza hétvégén a Victory Martfűi Kyokushin Karate Klub tagjai. A Magyarország színeiben induló csapat Sensei Stefanovics József válogatott szövetségi kapitány vezetésével vette célba Litvániát november 6-án. Az év egyik legnagyobb versenyén az U 22-es, illetve a Súlycsoport nélküli Európa-bajnokságon mindössze öt Victory-s versenyző kapott lehetőséget a bajnoki cím megszerzésére.

A kétnapos versenyt a Felnőtt Női Open kategóriával indították a szervezők, ahol Faragó Henrietta és Körmöndi Lídia képviselhette Martfűt és Magyarországot. Heni 32-es tábláról indulva, egy jól ismert litván riválissal kezdett. Az első küzdőidőben kiegyenlített csatát vívott a két versenyző, azonban a litván erőteljesebb technikáival előnyt szerzett a 3 perces meccs végére. Ezzel két zászlót is kapott, viszont örömünkre a vezető bíró a hosszabbítás mellett döntött. Heni mindent megtett a következő 2 percben is, de a további küzdelem sajnos már nem kedvezett a magyar lánynak, így búcsúznia kellett az Európa-bajnokságtól.

Körmöndi Lídia első körben 3 perc alatt magabiztosan győzött egy nehézsúlyú lengyel lány ellen. A második küzdelem azonban már sokkal nagyobb falatnak bizonyult, hiszen az egyik nagy rivális, a litván bajnok és egyben E.B. ezüstérmes versenyző következett. Lídia már várta ezt a visszavágót, hiszen idén az azerbajdzsáni Európa-bajnokságon ez a lány szorította őt a dobogó 3. fokára. A Victory-s versenyző jól kezdett, viszont a 3 perc végén csak egy bíró ítélte neki a győzelmet, így folytatódott a küzdelem egészen 9 percig. A küzdelem kezdett kiegyenlítetté válni, és a súlykülönbség sem döntött. Végül az utolsó hosszabbításban 4:1-re a litván jutott tovább, aki a küzdelmet követően nem tudta folytatni a versenyzést. Lídia így óriási csatával a legjobb 8 között végzett Kaunasban.

Másnap az U22-es lányok és a Felnőtt Férfi Open kategória versenyzői léptek tatamira. A női mezőnyben Magyari Dóra és Müller Anita képviselte a martfűieket. Dóri két kategóriában is megmérettette magát. Elsőként formagyakorlatban indult, ahol a tavalyi ukrán riválist legyőzve szerzett csillogó ezüstérmet. Az izgalom ezt követően sem hagyott alább a csapat részéről, hiszen következett a küzdelem versenyszám, amiben Dóri először indult ilyen komoly nemzetközi versenyen. A harcos stílusú magyar lány az 55 kg-os súlycsoportban küzdött, ahol csak hosszabbításban kapott ki a későbbi dobogós lengyel versenyzőtől.

Müller Anita nagy esélyesként indult a 60 kg-os lányok kategóriájában, mindent meg is tett, hogy dobogóra állhasson Kaunasban. Első küzdelmét egy nagyon harcos lengyellel vívta, de a higgadt és magabiztos Anita a hosszabbítás végére egyértelmű győzelmet aratott. A második körben egy grúz versenyző állt fel vele szemben, aki egészen a hosszabbításig tűrte Anita erős technikáit, mindenki azt gondolta, hogy a magyar versenyző fog tovább jutni. Végül 2 perc után ítéltek a bírók, de hatalmas meglepetés érte nem csak a Victory szurkolótáborát, hanem az egész nézőközönséget is. Számunkra érthetetlen okokból a grúz versenyzőnek ítélték a győzelmet ezen a napon. Így Anita bronzéremmel zárta az U22-es Európa-bajnokságot és már most készül arra, hogy jövőre a felnőttek között is bizonyítson.

A versenyt a Felnőtt Férfi Open versenyzőinek küzdelmei zárták, ahol országunkat a szintén Victory-s Popovics Tamás képviselte. A sorsolás nem kedvezett számára, hiszen egy nagyon erőállóképes lengyel ellenféllel kezdett. Tamás igyekezett nagyon kreatívan megoldani a küzdelmet, mindez sikerült is az első 3 percben, majd a hosszabbításban a harcosabb lengyel jutott tovább.

Idén rengeteg érmet halmoztak fel a martfűi karatésok, így következhet számukra a jól megérdemelt pihenés. Előtte még azonban a gyerekek Magyar Bajnoksága zárja az idei év versenyszezonját Gyöngyösön.

Szurkoljunk együtt az utánpótlásnak! Hajrá Victory!