Jubileumi kiállítás – 20 éves a Jóreménység Klub

A Jóreménység Klub megalakulásának 20. évfordulója alkalmából nyílt kiállítás 2014. november 11-én a Martfű Városi Művelődési Központ és Könyvtár emeleti kiállítótermében. Az egyesület 1994-ben alakult a Rákbetegek Országos Szövetségének támogatásával. A klubtagok közül sokan a nyilvánosság előtt is vállalják betegségüket, és személyes életükkel, tapasztalataikkal segítik sorstársaikat a betegségek leküzdésében.



A klub tagjai két évtized alatt sok-sok közös emlékkel lettek gazdagabbak, és maguk is számos saját alkotással gyarapították környezetüket. Kiállításukon ezekből az emlékekből és alkotásokból láthatunk személyes válogatást.

– Martfű egyik legmeghatározóbb közössége a Jóreménység Klub. Nagyon nehéz feladatot vállalt fel 1994-es megalakulásával, de azt gondolom a legszebbet is. Azóta az egyik legkiemelkedőbb és legmozgékonyabb közösség a városban. Nem csak a klub közvetlen tagjainak nyújtanak segítséget – ami a kezdetektől is meghatározó volt –, hanem kitekintenek ránk, martfűiekre is – köszöntötte a kiállítókat és a vendégeket Asztalos Árpádné Enikő, a Művelődési Központ igazgatója.

A személyes emlékek felelevenítése után Enikő Kalkuttai Szent Teréz Anya: Az élet himnusza című versét is megosztotta a jelenlévőkkel , amely gondolatiságával méltó volt a rendezvény hangulatához és a Jóreménység Klub hitvallásához.

Dr. Székácsné Tálas Gabriella könyvtárvezető gyönyörű népdalokkal kedveskedett a kiállítás résztvevőinek.

A jubileumi alkotói tárlatot Tóth András nyitotta meg, aki állandó útitárs volt a klub kirándulásain, ezzel végigkísérve annak húszéves történetét. – Az életből fakadó kezdeményezések természetszerűen szerveződnek, vagyis ilyenkor az érintettek határozzák el a közös cselekvést.  A maguk baján túllépve, ilyesfajta segítő szándékkal született meg 1986-ban a Rákbetegek Első Baráti Köre. A súlyos rákbeteg asszony alapította társaság példájára több mint 50 csoport alakult országszerte. A Rákbetegek Országos Szövetsége 1994 decemberében avatta 63. tagjává a martfűi klubot.

Mára ez a neves társaság a város lakóinak jelentős részében tudatosította, hogy tevékenységük mennyire az egészséges emberekről is szól. Közösségteremtő munkájukról szólni, ahhoz megfelelő szavakat találni nagyon nehéz – hangsúlyozta Tóth András.

Kézimunka, fotózás, kerámia, sportolás, főzés, kirándulás, kiállítások megtekintése, tánc, vidám együttlétek, városszépítés. A klub ezen sokrétű tevékenységéhez kapcsolódnak a kiállított tárgyak, amelyek lelkünk mélyéig elérnek.

A Jóreménység Klub tagjainak alkotásaiból nyílt kiállítás november 30-ig tekinthető meg az intézmény kiállítótermében.

Herbály Jánosné

Tovább a képekhez>>>