Válogatott edzőtábor a Victory Martfűi Kyokushin Karate Klubban

2014. január 16-19-ig ifjúsági junior és u22 edzőtábornak adott otthont a Victory Martfűi Kyokushin Karate Klub. A tábor résztvevői a Shinkyokushin harcművész szövetség 14 -23 év közötti korosztálya. Az edzéseken kondícionális és technikai képességeket gyakoroltak, annak érdekében, hogy a három világversenyen, amelyekre készülnek ebben az évben, minél sikeresebben teljesítsenek.

Négy napon keresztül minden reggel futással kezdték az edzést, majd koordinációs gyakorlatokkal és technikák tanulásával telt a nap. A versenyzők együtt töltötték a tábor teljes idejét, így a felkészülés mellett megismerhették egymást, és új barátságok is szövődtek.

Mivel a nemzeti válogatott legtöbb tagját a Victory Martfűi Karate Klub versenyenyzői adják, így kiemelten fontos az elkövetkezendő versenyekre való megfelelő felkészülés. A legfontosabb verseny a súlycsoportos Európa-bajnokság lesz Azerbajdzsán fővárosában Bakuban, ahol felnőtt és junior versenyzők lépnek tatamira.

Szeptember 1-én Veszprémben Oyama Emlékverseny, azt követően pedig októberben Litvániában ifjúsági u22-es és felnőtt súlycsoport nélküli Európa-bajnokságra készülnek a martfűi karatékák.

2013-ban is számos versenyen vettek részt a martfűi karatékák, köztük Magyar Pál, aki a Tarján J&S Speed kupa országos versenyen 2., diákolimpiai selejtezőn 3., a diákolimpia döntőjében 2. helyezést ért el. Iglódi Gergő, aki a diákolimpia selejtezőn 3., a diákolimpia döntőjén pedig 1. helyen végzett. Tarjánban, a J&S Speed kupát két 3. hellyel zárta. A 2013-as serdülő egyéni pontversenyben a 2. helyen végzett.

Csillag Bence serdülő korosztályban, 54 kg-os súlycsoportban a dunaszerdahelyi versenyen 1., Gyöngyösön 2., Tarjánban 3., Hajdúszoboszlón 1. helyen végzett. A serdülő egyéni pontversenyben elért 1. helyezésére is büszke lehet.

Csillag Péter serdülő korosztályban, 74 kg-os súlycsoportban Hajdúszoboszlón és a nyíradonyi diákolimpián is a 3. helyen végzett.

Hoffman János diákolimpia döntőn 3., a tarjáni utánpótlás bajnokságon 3., és a Dunaszerdahelyen megrendezett Kyokushin Karate Európa Kupán ugyancsak 3. helyezést ért el.

Budai Attila diákolimpia selejtezőn 1., a szlovákiai I. Mayor-cup versenyen 1., és az I. Victory Gálán ugyancsak 1. helyezést szerzett.