Új vezető a labdarúgó egyesület élén

Tisztújító közgyűlést tartott 2013. szeptember 9-én a Martfűi Labdarúgó Sportegyesület. Az elnöki teendőket Benedek Tibor vette át. Ezzel a Legero logisztikai vezetője köztiszteletben álló édesapja nyomdokaiba lép, aki szintén irányította egykor a helyi labdarúgó szakosztály munkáját.



Az egyesület megújult, ötfős vezetőségének további tagjai Farkas Roland, Kardos Mihály, Hovodzák Ferenc és Szántó Lajos.

Benedek Tibort új vállalt teendőiről, az egyesület működésének meghatározó területeiről és arról kérdeztük, hogy miként alakul az önkormányzati támogatás felhasználása, rendeződtek-e az egyesület gazdasági körülményei.

- Sajnos szegény Juhász Sanyi meghalt. Ő azt csinálta, amit szeretett, több mint két évtizede dolgozott az egyesületnél, az elnökök mellett, intézte az igazolásokat és sok minden mást. Ilyen körülmények között kellett átvennem a feladatokat. Azt tudni kell, hogy előtte való héten már beszéltünk arról, hogy ha átveszem az elnökséget, ő marad az ügyintéző.

Már a nyár folyamán felmerült a lehetősége, hogy elvállalnám-e ezt a tisztséget. Sokat gondolkodtam, de aztán csak rászántam magam.

Sok évig játszottam itt Martfűn, aztán Törökszentmiklóson, NB III-ban. Édesapám is betöltötte ezt a tisztséget, öt évig volt elnök a Martfűi Labdarúgó Szakosztálynál. Most végeredményben én is ugyanazt csinálom, amit ő valamikor.

A korábbi dolgokról nem akarok beszélni, ebbe nem is akarok belefolyni. Polgármester asszonnyal is úgy beszéltük meg, hogy az előző időszakot lezártnak tekinti, én a megválasztásomtól vállalom a felelősséget.

Kialakult egy jó vezető csapat, az elnökség tagjaival régóta ismerjük egymást, többükkel baráti kapcsolatot is ápolok. Úgy gondoltam, hogy megpróbálunk valamit alkotni martfűi szinten.

Anyagi oldalról biztosítottnak látod-e az egyesület működését? Tudtok-e új támogatókat bevonni?

- Valamennyi pénz volt a számlánkon, és az éves 3,4 milliós önkormányzati támogatás időarányos része is megérkezett. Azt az ígéretet kaptuk, hogy ha netán megszorulunk, fordulhatunk segítségért az önkormányzathoz.

Egy hónapja vagyok elnök. Most próbáljuk áttekinteni az egyesület teljes gazdálkodását. Át kellett vennem a folyamatban lévő pályázatokat is. A TAO-s pályázatunk (sportágfejlesztési program, társaságiadó-kedvezmény biztosította támogatási összeg a látványsportok, köztük a futball sportág pályázó sportszervezetei számára – szerk.) esetében éves szinten 14 millió forintról lenne szó. Ezt a pályázatot folyamatosan meg kell hosszabbítani, ami július végéig elmaradt. A szükséges elszámolásokat elküldtük az MLSZ-nek, és dolgozunk a pályázat meghosszabbításán.

- A kiváló nagypályával rendelkező városi sportkomplexum működésében várható-e változás? Az önkormányzat törekvése az, hogy minél több egyesület, közösség használhassa a városi fenntartásban működő intézményt.

- Jelenleg elsősorban a labdarúgó egyesület és a triatlonosok használják a területet. A szállodából most jelentkezett be a vízilabda válogatott. Aki igénybe akarja venni, az használhatja a sportlétesítményt, de a rendszeres edzések miatt időpontot kell egyeztetni.

Hogyan zajlanak a bajnokságok, és milyen eredményekkel számolhat az egyesület?

- Öt korosztályban, U7, U9, U11, U13 és U17, folyik a bajnokság. Az U13 és az U17 korosztályban folyamatos heti mérkőzéseken, az alsóbb korosztályok kisebb bajnokságokon indulnak. Részt veszünk a Bozsik Gyermek Labdarúgó Programban, amelynek kiemelt központja vagyunk, jelentős rendezvényekkel.

A felnőtt szinten, az ifjúsági és felnőtt csapatban játszókkal együtt, körülbelül száz fő sportol az egyesületben.

A felnőtt és az ifjúsági csapat most egyaránt a 8. helyet foglalja el a tabellán, a két serdülő korosztály 2. 3. helyen áll.

Tisztában vagyunk a lehetőségeinkkel. Ha ezen a szinten meg tudnánk egyelőre maradni, az Martfűnek és nekünk is megfelelő lenne. Mindenki álmodozik, de tudni kell a határokat. Úgy gondolom, hogy itt, a megyei első osztályban, a 6-tól 10-12. hely a reális elvárás.

- Van-e olyan cél, hogy elsősorban martfűi játékosok játsszanak a helyi csapatokban?

- Kevés martfűi játékosunk van. Az edzők igyekeznek a gyerekeket a környékről is idehozni, akiket megpróbálunk Martfűn tartani. Ez azonban nehéz, mert Szolnoknak nagy az elszívó hatása. Ha valaki jobban teljesít, viszik is el Szolnokra, ott jobbak a lehetőségek.

A felnőtt csapatban most 3-4 martfűi játékos van. Nagy kapkodás volt a nyáron, mert nem tudtuk, hogy a megye II.-ben vagy a megye I.-ben kell-e indulnunk. Visszalépett Mezőtúr és Tiszasas is. Később Mezőtúr csak maradt. Tiszasas felajánlotta, hogy induljunk a megye I.-ben, így vállaltuk el. Ezt követően kellett összeszedni, hogy kikkel tudunk indulni. Természetesen az volna mindenkinek a legjobb, ha martfűi játékosok játszanának, de belőlük nagyon kevés van.

A különböző korosztályokban már „bejáratott” edzők dolgoznak. Volt-e változás ezen a téren?

- Az U7 és U9 korosztálynak új edzője van, Jónás Gábor személyében. A többi korosztállyal alsóbb szinten továbbra is Hovodzák Ferenc dolgozik. A kapus edző Németh Lajos, aki heti két alkalommal tart kapusedzéseket. Az ifjúsági csapatnak Bartusz Sándor, a felnőtt csapatnak Kardos Mihály az edzője.

Nemrégen indult az U7 és az U9, 10-12 fővel, ők a legkisebbek. Hozzájuk egyre újabb gyerekek csatlakoznak. A felszerelést, melegítőt, cipőt biztosítjuk számukra.

Most 50-60 néző jár ki a felnőtt csapat mérkőzéseire. Igyekszünk legalább 100-150 főre duzzasztani ezt a nézőszámot, ami már a bevételben is látszana. Ehhez kulturáltabb körülményeket, büfét is próbálunk biztosítani.

Minden második hétvége szombatján várjuk a nézőket a hazai mérkőzésekre. Ezen a hétvégén, október 19-én Törökszentmiklós csapata érkezik Martfűre. A 14:30-kor kezdődő összecsapás várhatóan igen jó mérkőzésnek tűnik.

Szeretnénk visszacsábítani a nézőket a focipálya mellé, ez az egyik legfontosabb feladatunk a közeljövőben - hangsúlyozta végezetül Benedek Tibor, a labdarúgó egyesület új elnöke.

Herbály Jánosné

Tovább a képekhez >>>