A vatikáni diplomácia szolgálatában - Dr. Pintér Gábor pápai prelátus előadása a Szent Tamás templomban

Pünkösdvasárnap tartott szentmisét, majd beszámolót életéről, különleges hivatásáról a martfűi katolikus templomban Vatikán állam egyetlen magyar származású diplomatája, a Tiszazugban, Csépán nevelkedett Msgr. Dr. Pintér Gábor.



A papi hivatás egyik kivételesen magas feladatát ellátó, a vatikáni diplomáciát szolgáló Gábor atya és gazdag életpályáját bemutató előadása különleges élményben részesítette a pünkösdi szentmise közösségét.

- Amikor igent mondtam a papi hivatásra, még nem gondoltam, hogy egyúttal diplomata is leszek - kezdte beszámolóját a Martfűre látogató pápai prelátus, a Fülöp-szigeteki Apostoli Nunciatura (Vatikáni Nagykövetség) első tanácsosa. - A papi élet, szolgálat és a diplomáciai munka jól összeegyeztethető. Ugyanúgy az egyházat szolgálom diplomataként is, de egy más úton.

Dr. Pintér Gábornak három diplomája, két doktorátusa van, 9 nyelven értekezik állam- és kormányfőkkel, miniszterekkel, bíborosokkal, püspökökkel és hivatásos diplomatákkal. Első kinevezését 1996-ban kapta a pápától.

- Eddigi diplomáciai munkám során dolgoztam Haitin (1996), Bolíviában, majd Skandináviába kerültem, a Stockholmi Vatikáni nagykövetségre. Innen a követséghez tartozó öt Észak-Európai országot láttuk el - Finnországot, Svédországot, Norvégiát, Dániát és Izlandot -, ezért az itt töltött 3 esztendő alatt rengeteget kellett utaznom.

A magas rangú vendég beszámolójában kitért a vatikáni diplomaták munkájára, a szentszéki diplomácia közvetítői tevékenységére, nemzetközi szinten játszott kiemelkedő szerepére. Jelenleg a Fülöp-szigeteki Vatikáni Nagykövetség tanácsosa, melyről szintén szívesen tájékoztatta hallgatóit.  

Felelősségteljes papi - diplomáciai hivatásának meghatározó állomásain túl előadásában felidézte csépai gyermekkorát, a Tiszazugot is, ahol tanulmányait és kivételes életútját kezdte.

Magyar Mária