Martfűi erős emberek újabb sikerei

Május első hétvégéjén rendezték meg az Erős Emberek Országos Bajnoki Döntőjét a Bakony csodálatos településén, Kislődön. A szabadtéri versenyre kedvező időjárási körülmények között, remek szervezéssel került sor a családtagok, patronáló sportbarátok bíztatása mellett, melyet ezúttal is rögzített a Sport 1 - Sport 2 - Sport MTV.

Két régió legjobb versenyzői részvételével zajlott a verseny. Kelet-Magyarországon a versenytapasztalatok szerint évről évre több az országos bajnokságba jutott erős ember, így idén hat fővel képviselték a régiót, míg Nyugat-Magyarország egy fővel, a II. osztályú OB győztese és a két múlt évi szabadkártyás bajnok mérte össze erejét.

Hat versenyszám teljesítése, azok részeredményei adták a versenyt eldöntő helyezéseket.

Rönknyomás maximális súlyra, melyben a kezdő súly 115 kg volt, az első helyezett 165 kg-mal nyert. Ebben a versenyszámban Hajnal Tamás és Bíró László egyaránt II. helyezett lett, 155 kg-mal.

Koffercipelés versenyszámban kétszer 140 kg cipelése volt a cél megadott távolságra, melyben Hajnal Tamás II. helyezést ért el.

A súly magasba dobás versenyszám lényege egy 390 cm kezdő magasságú állványon átdobni a 25 kg-os kettlebell-t. A maximális magasság eléréséig nyújtott teljesítménye alapján Hajnal Tamás II. helyezést ért el (460 cm).

Autó-, furgontartás állványon, rúddal felhúzva, megemelve /kb 300 kg/ és tartva: ebben a versenyszámban Bíró László IV., Hajnal Tamás III. helyezett lett.

Golyópakolás: fokozatosan növekvő súlyú golyó /120-140-160-172 kg/ felrakása 120 cm-es állványra, mely az aránylag alacsony Bíró Lacinak külön próbatétel. Ebben a versenyszámban Hajnal Tamás I. helyezett lett.

Felhúzás kerettel, melyben kamiongumik súlya adta a feladatot. Négy gumi, 280 kg volt a feladat, 5 gumival 320 kg megemelése volt a cél. 75 másodperc alatt minél több ismétlést kellett teljesíteni. Hajnal Tamás a III., Biró László a IV. helyen zárta ezt a versenyszámot.

Összesítve Hajnal Tamás az Országos Bajnokságon II. helyezett lett, 0,5 ponttal lemaradva az első Szabó Zsolt földesi versenyzőtől, Bíró László pedig eredményével sporttörténelmet írt, hiszen 18 évesen jutott be a legjobb tízes döntőbe, ahol végül IV. helyezést ért el.

Teljesítményükhöz gratulálunk, méltóképpen öregbítették az országos bajnokságon is a martfűi egyesület jó hírnevét.

A versenyzők és sportbarátok a nyáron sem maradnak versenyizgalmak nélkül, hiszen Laci készül az angliai világbajnokságra, ahol a 105 kg súlycsoportban legjobbként képviseli hazánkat. Közben pedig jogosítványszerzés, sikeres középiskolai tanévzárás, majd a júniusi Világkupa Ljubljanában szerepelnek célkitűzésként a naptárában.

Hajnal Tomi pedig a júliusi budapesti World Stronges Man verseny kvalifikációjára készül. Nagyon szorítunk a tehetséges martfűi fiataloknak, további sikereket kívánunk!