Aquatlon Országos Bajnokság – Százhalombatta, 2012.

Úszni mindenki tud, hisz az anyaméhben kezdtük úgy kilenc hónapig. Futni még többen
tudnak, mert a természet törvényeihez évezredekig alkalmazkodva vagy menekülni, vagy üldözni kellett. Adott hát, hogy mindenki indulhat az Országos Aquatlon bajnokságon. Az más kérdés, hogy ki, milyen gyorsan úszik és fut, s az mire elegendő.

Nos, lányaink és fiaink nekiveselkedtek e nemes versengésnek, s bizony megtapasztalták, hogy szerte az országban nagyon sok klubban (43 város – 48 klubjából), rengeteg jó képességű versenyző szeretne sikeres lenni ebben a gyönyörű sportban.
A Százhalombattán megrendezett országos bajnokságról egy egyéni aranyéremmel, két csapat ezüst, illetve egy csapat bronzéremmel tértek haza a Martfűi Úszó és Triatlon Klub versenyzői. Azaz, tízen kaptak érmet, ami nem kis teljesítmény ebben a kiegyenlített mezőnyben.
Hornyák Döme teljesítménye azért is kiemelkedő, mert egy héttel korábban Duatlon
szakágban lett országos bajnok. Reméljük formáját tartva, keményen dolgozik, hogy a nyár végén megrendezésre kerülő Triatlon OB-n is minél szebben csillogjon az érem. Nagy öröm volt látni a dobogón a csapatokat, mert az egyéni eredményeket itt másodpercben adják össze, s számítják az összidőt, így mindenkinek azért kellett küzdenie, hogy a távon ne csak az ellenfeleit győzze le, hanem önmagát is túlszárnyalja. Volt nem egy olyan, mikor a 800 méter úszás és 3000 m futás után, a három versenyző idejének összesítése után minimális 1 -2 másodperc különbség döntött a rangsorban.
Csapatban, az újoncok között második lett a Cseuz Lili, Fülöp Fanni és Bácsmegi Vivien trió, illetve a serdülő lányaink: Bérczi Blanka, Lefor Mercédesz és Balogh Zsuzsanna. Bronzérmet akasztottak az újonc fiaink nyakába: Hornyák Döme, Erdélyi András és Erdélyi Dániel.
Gratulálunk mindenkinek az elért eredményekhez, s további sikeres felkészülést kívánunk a további versenyekhez. Legközelebb a triatlonversenyek következnek, de a versenynaptár szinte tele van úszó, futó, és kerékpáros versenyekkel is.