2012.03.11 - Mezőtúr, Megyei Úszóbajnokság I. forduló – Kiválóan szerepeltek az általános iskolások

Nem volt sok pihenési lehetősége a szombaton az országos döntőben teljesítő versenyzőinknek, hiszen vasárnap már a 4 fordulós megyei úszóbajnokságon kellett helytállni. Nem csak a helyi általános iskolások, de a Martfűi Úszó és Triatlon Klub minden versenyzője csodálatosan szerepelt.

A különböző korosztályokban és úszásnemekben kiosztott érmek közül 5 arany, 10 ezüst, és 8 bronzérem került a martfűiek nyakába. Sajnos nincs elég hely méltatni a gyerekek küzdeni tudását, de nagyszerű érzés volt látni, hogy azok is hatalmas akarással úsztak, akik nem voltak dobogó közelében, hiszen az edzőnek, szülőnek s nem utolsósorban maguknak megfelelni vágyó gyerekek rendre úszták egyéni csúcsaikat. Legnagyobb élményként mégis a váltók versenye marad meg, mert ott tényleg egymásért hajtottak a versenyzők, s ha valakinek nem is sikerült tökéletesen az úszása, a többiek még nagyobb lendülettel vetették bele magukat a vízbe.

A verseny első állomása volt annak a sorozatnak, mely decemberben ér véget a 4. fordulóval, ahol az összesített eredmények alapján hirdetnek megyebajnokot. Tavaly Kiss Anna (100%-os teljesítménnyel) és Balogh Zsuzsanna lett klubunkból bajnok.