2011.08.13 - Kiváló szereplés a tiszaújvárosi FSA VISION Gyermek- és Serdülő Magyar Utánpótlás Gálán

A 13. TVK Triatlon keretében, először megrendezett gála sikert aratott a résztvevők és kísérőik körében. Az összesen húsz nemzet, 130 sportolóját felvonultató FSA VISION ETU Junior Triatlon Európa-kupa futamon a legjobb magyar, negyedikként, a tiszaújvárosi színekben versenyző Balogh Máté lett.

Az összesen húsz nemzet, 130 sportolóját felvonultató FSA VISION ETU Junior Triatlon Európa-kupa futam a lányoknál és a fiúknál is két-két előfutammal vette kezdetét Tiszaújváros központjában. A két körös, összesen 500 méteres úszás a Dísztóban, a 13,2 km-es kerékpározás Tiszaújváros és Kesznyéten között, míg a 3,2 szintén két körös futás a belvárosban, részben a másnapi világkupa pályáján volt. A selejtezők során a tét az volt, hogy ki jut be az esti 25-ös döntőbe. A futamok első 10-10 helyezettje mellé a legjobb öt idő birtokosa csatlakozhatott. A fináléban történő indulást a magyar versenyzők közül 9 lány és 9 fiú harcolta ki. Köztük a martfűi származású Balogh Máté.

A 17 órakor kezdődő fináléig az első alkalommal életre hívott FSA VISION Magyar Utánpótlás Gálát rendezték meg, melyen a legjobb 16-16 serdülő és gyermek korcsoportos leány és fiú sportolók vetélkedhettek. A martfűi triatlonosok hét versenyzője kapott meghívást a gálára, ahol ismételten kiváló eredményeket értek el. Gyermek korcsoportban Fülöp Ádám országos bajnokhoz méltóan magabiztosan nyerte futamát, Kovács Péter szoros versenyben harmadikként futott be a célba. Lányoknál Balogh Zsuzsanna kiváló kerékpározásának köszönhetően ötödik. Bácsmegi Boglárka fantasztikus futást produkálva hatodik helyen zárta a versenyt. Serdülő lányok futamában Bérczi Blanka szintén remek futásának köszönhetően hetedik, Lefor Mercédesz 15., Balogh Bettina 16. helyen végzett. Az FSA VISION jóvoltából az 1-12. helyezettek értékes tárgyjutalomban részesültek, összesen 650.000 Forint értékben.

Az FSA VISION ETU Junior Európa-kupa futam végső helyezéseit eldöntő futamban, vagyis a döntőben már csak szuper-sprint táv, azaz 250 méter úszás, 6,6 km kerékpározás és 1,6 km futás vár a legjobbakra. A villámfutamban a fiúk úszását a brit Josh Harris tudta le leggyorsabban, de mintegy 5 mp-re ott volt a nyakán a junior magyar bajnok Balogh Máté . A kerékpározást 25 versenyző együtt teljesítette, így ezúttal a futásra maradt a végső döntés. A junior európai ranglistavezető olasz Steinwandter nem tévesztett, kiváló hajrájának köszönhetően újabb győzelmének örülhetett, a legjobb magyar, negyedikként zárt, a tiszaújvárosi színekben versenyző Balogh Máté lett.

A lányoknál győzött az úszó-számot is megnyerő brit Sophie Coldwell, aki alig előzte meg a 15 fős kerékpáros bolyban okosan megbújó idei junior Eb-ezüstérmest, Pap Esztert.

A díjátadáson az FSA VISION jóvoltából 1000 Euro is gazdára talált.