2011.08.05 - Martfűi sikerek a Triatlon Országos Bajnokságon

27 versenyzővel képviseltette magát a Martfűi Úszó és Triatlon Klub a SporTolna Triatlon Fesztivál versenyén.

Augusztus első hétvégéjén 27. alkalommal vették uralmuk alá Fadd-Domborit az ország triatlonistái a SporTolna Triatlon Fesztivál alkalmából, mely egyben a Tour-sorozat utolsó állomása és a sprinttávú országos bajnokság futama is volt egyben. Ragyogó napsütésben és a közel 30 fokos hőségben nem volt leányálom teljesíteni az előírt távokat. A Martfűi Úszó és Triatlon Klub 27 versenyzővel képviseltette magát a versenyen. Szombaton, a legkisebbek, a 2004 után születettek futamával indultak a triatlon versenyek, majd a megszokott módon a korosztályos (újonc, gyermek, serdülő) futamok 465 résztvevőjének tapsolhatott a szép számmal összegyűlt közönség. Fülöp Ádám gyermek korcsoportban ranglistavezetőként érkezett Fadd-Domboriba, ennek megfelelően is versenyezve országos bajnoki címet szerzett. Klubtársa Kovács Péter szintén gyermek korcsoportban, szoros versenyben a harmadik helyen végzett.

A martfűi versenyzők eredményei (triatlon):

Újonc „B” korcsoport fiúk (83 induló):

Németh Csaba: 5. hely, Hornyák Döme: 10.hely, Kovács Levente: 11.hely, Bakó László: 22.hely, Erdélyi András: 27.hely, Hankó Tamás: 32.hely

Újonc „B” korcsoport lányok (49 induló): Kovács Vivien:10.hely, Botka Anikó: 22. hely(defektes keróval), Csikós Viktória:28.hely

Újonc „A” korcsoport fiúk (45 induló): Erdélyi Dániel:7.hely, Pápai Balázs: 19.hely, Szabó Péter: 34.hely

Újonc „A” korcsoport lányok(34 induló): Fülöp Fanni: 4.hely, Bácsmegi Vivien: 11.hely, Kiss Anna:25.hely,

Gyermek korcsoport fiúk (75 induló): Fülöp Ádám: 1hely, Kovács Péter: 3.hely, Csató Gergely: 62.hely

Gyermek korcsoport lányok (54 induló): Balogh Zsuzsanna: 13.hely, Bácsmegi Boglárka: 17.hey, Somogyi Rebeka: 43.hely

Serdülő korcsoport lányok (37 induló): Bérczi Blanka: 17.hely, Balogh Bettina: 27.hely, Lefor Mercédesz: 30.hely

Serdülő lány csapat: 3.hely

Ifi korcsoport fiúk: Sike Zsolt: 44. hely

Ifi korcsoport lányok: Nyerges Zsanett: 26.hely

Senior: Bakó Zsolt: 15. hely

A délután az elit futamokkal folytatódott, ahol születtek meglepetések.
A martfűi származású, de tiszaújvárosi TVK-MALI színeiben versenyző Balogh Bence húszévesen győzte le a favoritokat. A férfiak futama rendkívül szorosan alakult, hiszen a 750 méteres úszás után még szinte együtt szállt ki a vízből a mezőny. Majd következett a 20 kilométeres kerékpáros táv, mely alatt még senki nem tudott nagyobb előnyre szert tenni, így a végső döntés az 5 kilométeres futószámra maradt. Hiába haladt végig az élen a két nagy esélyes Faldum Gábor és Pocsai Balázs, feltűnt egy ifjú tehetség, Balogh Bence személyében, aki mindenki meglepetésére végül lefutotta a két élmenőt.

„Egyáltalán nem számítottam erre az eredményre! – mondta boldogan a győztes. – Az úszásnál az első boly végén szálltam ki a vízből, de a depózás meglepően jól sikerült.  Az utolsó frissítőnél Faldum leszakadt, pont akkor indítottam egy tempóváltást. Vártam Pocsait is, de nem reagált erre. Tartani tudtam a tempóm és ez szerencsére elég volt a győzelemhez. Nagyon örülök ennek a győzelemnek, ez az érem a vitrinem legmagasabb helyére fog kerülni” – értékelte a versenyét, a 20. születésnapját vasárnap ünneplő Balogh Bence. Testvére, Balogh Máté a junior korcsoportban elért győzelmével indulási jogot szerzett a szeptemberi pekingi triatlon világbajnokságra.

XXVII. SporTolna Triatlon Fesztivál eredményei:

Férfi elit futam, abszolút: 1. Balogh Bence (TVK-Mali TK), 2. ifj. Faldum Gábor (Mogyi Baja-Pécs), 3. Pocsai Balázs (DSC-DSI), 4. Hankó Dávid (TVK-Mali TK), 5. Balogh Máté (TVK-Mali TK), 6. Nógrádi Tamás (Mogyi Baja-Pécs).

Női elit futam, abszolút: 1. Kovács Zsófia (Gyötriklub), 2. Tóth Zsófia (TVK-Mali TK), 3. Pap Eszter (Triatlon Villám), 4. Forró Zsófia (Kaposvári AC), 5. Szakály Zsuzsanna (TVK-Mali TK), 6. Dudás Eszter (Uniqua Team Újbuda).

A rendezvény három napja alatt 2000főt meghaladó létszám volt, ami a fesztivál történetében rekord.

A vasárnapi aquatlon Ob-re már kevesebb versenyző jött, de a versenyláz ugyanolyan volt, mint előző nap. A martfűi versenyzők átmentették jó formájukat másnapra is. Fülöp Ádám aquatlon (úszás-futás) versenyen se talált legyőzőre, megszerezve második országos bajnoki címét. Húga, Fülöp Fanni újonc korcsoportban álhatott fel a dobogó harmadik fokára.

A martfűi versenyzők eredményei (aquatlon):

Újonc „B” korcsoport fiúk (83 induló):, Hornyák Döme: 4.hely, Németh Csaba: 8. hely Kovács Levente: 10.hely, Bakó László: 15.hely, Erdélyi András: 18.hely, Hankó Tamás: 35.hely

Újonc „B” korcsoport lányok (49 induló): Botka Anikó: 7.hely, Kovács Vivien:14.hely, Csikós Viktória:21.hely

Újonc „A” korcsoport fiúk (45 induló): Erdélyi Dániel:6.hely, Pápai Balázs: 16.hely

Újonc „A” korcsoport lányok(34 induló): Fülöp Fanni: 3.hely, Bácsmegi Vivien: 9.hely, Kiss Anna:14.hely

Gyermek korcsoport lányok (54 induló): Bácsmegi Boglárka: 7.hey, Balogh Zsuzsanna: 9.hely,  Somogyi Rebeka: 29.hely

Serdülő korcsoport lányok (37 induló): Bérczi Blanka: 5.hely, Lefor Mercédesz: 17.hely, Balogh Bettina: 21.hely

Serdülő lány csapat: 1.hely

Ifi korcsoport fiúk: Sike Zsolt: 10. hely

Senior: Bakó Zsolt: 5 hely