2011.06.11 - Példaértékű összefogás az NSI Triatlon Utánpótlás Olimpia megrendezéséért

A martfűi triatlonosok csapata volt a legnépesebb az NSI Triatlon Utánpótlás Országos Döntőn. Előzetes teljesítményével a Martfűi Úszó és Triatlon Klub 28 versenyzője érdemelte ki az országos versenyre jutást. Hazai pályán, a vártnál is jobb eredményekkel zárták fiataljaink a fárasztó versenynapot.

Nagyszámú sportoló nevezésével számoltak a szervezők. Végül 520-an tették meg a verseny napján a kategóriájuknak megfelelő távot, úszva, kerékpározva, futva. A sportolókkal 6-700 kísérő érkezett.

A martfűi helyszín a verseny előtt három héttel vált bizonyossá, így jelentős és gyors szervezőmunkára volt szükség a zökkenőmentes lebonyolítás érdekében. – Martfűn ilyen méretű összefogás még nem volt. A város valamennyi intézménye, közel 250 önkéntes segítő aktív munkájára volt szükség – tájékoztatott Balogh József, a martfűi klub vezetője.

A helyi adottságok, a Termál SPA, a gyógykemping, a biztonságos és jól versenyezhető kerékpáros útvonal kiválónak bizonyultak. A verseny folyamatában nem volt semmilyen fennakadás. A triatlon szövetség szakmai stábjának tagjai maximális elismeréssel nyilatkoztak a helyi segítők áldozatos munkájáról.

A sportolók is kiváló ellátásban részesültek. A főszervező, Képes Gergő és csapatának köszönhetően, kivételesen bőséges volt az ellátás. A célba érkezőket többféle gyümölcs, innivaló és müzli is várta.

A triatlonversenyeken, a kerékpározás során előfordulhat baleset. Martfűn egy kerékpáros bukás történt, ahol négyen estek el, egyikük sérült meg, sérülését helyben el lehetett látni.

- Nagyon készültünk erre a versenyre, mert hazai pályán szerettük volna bizonyítani, hogy a sok munkának eredménye is van… A tavaszi teljesítményekből, szakmai szemmel nézve, már komoly eredményekre lehetett számítani. Ezt a szombati napon bizonyították is a gyerekek, mivel szinte valamennyien felülteljesítettek az elvárttól. A dobogóra esélyes versenyzőink elbírták az esélyesek terhét. Így több sportolónk is felfutott a dobogó valamelyik fokára – értékelte a versenyt Balogh József.

Fülöp Ádám ebben az évben második - harmadik helyeket szerzett triatlon és duatlon versenyen is. Most feltette az ire a pontot, mert gyermek korcsoportban megnyerte a versenyt. A hazai pálya előnyeit mutatta, hogy Kovács Péter ugyanebben a korcsoportban második helyen végzett. Peti eddig 10-12. helyezéseket ért el. Mindketten fantasztikusan versenyeztek. Balogh Zsuzsanna gyermek korcsoportban, Németh Csaba az újonc-2 csoportban lett harmadik.

Csapatban három első helyet szereztünk: az újonc-1 kategóriában Fülöp Fanni, Bácsmegi Vivien és Kiss Anna, az újonc-2 csoportban Németh Csaba, Hornyák Döme és Kovács Levente, gyermek kategóriában Fülöp Ádám, Kovács Péter és Csató Gergő állhattak a dobogó legfelső fokára.

Újonc-1 kategóriában a második helyen végzett az Erdélyi Dani, Pápai Balázs és Németh Sándor alkotta fiúcsapat.

Újonc-2 kategóriában 3. lett a Botka Anikó, Kovács Vivien, Makai Renáta lánytrió.

Az összesített eredmények alapján, az iskolai verseny kategóriában, a martfűi Damjanich Általános Iskola bizonyult a legeredményesebbnek.

- Amint kiderült, hogy Martfűn rendezik meg ezt az országos sporteseményt, a város, az önkormányzat maximálisan a rendezés mellé állt, emberi és anyagi segítséggel egyaránt – hangsúlyozta Balogh József. A martfűi klub vezetője a versenyzők, szüleik, a klub vezetői, edzői nevében köszönetét fejezte ki a segítségért, amit az önkormányzati intézmények dolgozói, az itt élők nyújtottak a verseny lebonyolításában, hozzájárulva a martfűi fiatalok kimagasló országos eredményeihez.

A sportesemény zökkenőmentesen zajlott, és a helyszínekről is elismerően nyilatkoztak a sportolók, a szervezők. Így, várhatóan a következő években visszatér Martfűre az országos utánpótlás triatlon verseny.