2011.04.25 - Aki hozzánk tartozik, és akihez mi tartozunk

Karol Wojtyla „Az aranyműves boltja – Oratórikus elmélkedés a házasság szentségéről” című színdarabját láthattuk a Szent Tamás-templomban április 25-én, húsvét hétfőn.



A Kecskeméti Katona József Színház a Család éve alkalmából, 2010 novemberében, Cseke Péter rendezésében, a kecskeméti Barátok zenekar közreműködésével vitte színre a későbbi II. János Pál pápa szépirodalmi művét.

A három idősíkon játszódó, hittel, útkereséssel, alázatossággal átitatott darab monológok sorával mutatja be három pár történetét, két család életét, gyermekeiken keresztüli összefonódását. Mély gondolatokat fogalmaz meg a mű az emberi kapcsolatok sokféleségéről és változékonyságáról, a választás lehetőségéről, az összetartozás és a szeretet fontosságáról. Hitvallás, hogy ne gyűlölve éljünk, hogy olyannal kössük össze az életünket, aki hozzánk tartozik és akihez mi tartozunk, hogy törekedjünk az alázatra és egymás elfogadására.

A Martfű Katolikus Egyházközség II. János Pál pápa személye előtt is tisztelgett a húsvéti programjainak sorában bemutatott színdarabbal. – Mindenki a Jóistentől kapta a talentumát, így az Isten házában természetes helye van a kultúrának, a színjátszásnak is – hangsúlyozta Tamási József plébános atya.

* * *

Karol Wojtyla, II. János Pál a történelem egyik legismertebb és legkedveltebb pápája, rajongott a színházért; ifjúkorában ő maga is amatőr színjátszó volt, és élete során számos szépirodalmi művet, köztük színdarabokat is írt. Szépirodalmi alkotásait - szemben vallásos tárgyú írásaival - nem saját neve alatt jelentette meg; több művésznevet is használt. Az 1960-ban íródott Az aranyműves boltja c. művét Andrzej Jawień néven jegyezte.

Herbály Jánosné

 

 

Televíziós összefoglaló >>>

További képek >>>