Ugrás a fő tartalomhoz Ugrás az elérhetőséghez

Martfűi úszók a diákolimpián

Iskolánk triatlonosai részt vettek az Úszó Diákolimpia megyei döntőjén – Karcag, 2017.02.03. –, ahol Deák Boglárka  gyors- és mellúszásban, Kiss Anna gyors- és hátúszásban, Tóth Zalán hátúszásban, Sági Fanni Lili pedig mellúszásban győzött, illetve első lett a Deák Boglárka, Bácsmegi Laura, Laczkó Enikő, Táborosi Dorka alkotta gyorsváltó.

Ugyanennek a számnak a fiú mezőnyében szintén első lett a Bakó Fecó, Csüllög Marcell, Pápai Péter, Tóth Zalán alkotta csapat.

Ők szereztek jogot, hogy részt vegyenek Debrecenben, a diákolimpia országos döntőjén.

Gratulálunk ugyanakkor Pápai Balázsnak is, aki gyorsúszásban harmadik, míg hátúszásban második lett. Bácsmegi Laura hátúszásban második helyen ért célba. Pápai Péter és Bakó Ferenc is ezüstérmet szerzett hát- illetve mellúszásban.

Az alsóbb korcsoportokban versenyzők is rendre helytálltak futamaikban, azonban dobogós helyezést nem sikerült elérniük. Negyedik let a Forgács Korinna, Deák Dorina, Németh Noémi, Pathó Luca gyorsváltó. Ügyesen mozgott Haller Noémi, Pető Dániel, Táborosi Blanka, Kiss Ádám és Gáspár Barnabás, azonban a sok úszóklubból érkező versenyző erősebbnek bizonyult még náluk.