Ugrás a fő tartalomhoz Ugrás az elérhetőséghez

Triatlon – „Tavaszi kizsongás”

Ezt a címet is adhatnánk az elmúlt két hétnek a Triatlon Klub életében, hisz négy helyszínen, három különféle sportágban kellett helytállni a versenyzőinknek.  Kezdtük a sort a Szegeden megrendezett Aquatlon Régiós Versennyel, ahol a Sport XXI. Program keretében mérték össze tudásukat úszás és futásban a keleti megyék versenyzői. Mindenki kijutott az országos döntőre, melyet Debrecenben rendeznek majd májusban.

Eredményeink:

Újonc I.: Boros Nagy Lili 2., Gáspár Kata 3., Táborosi Blanka 6., Csikó Hajnalka 14. Csapatban a lányok elsők lettek.

Bontovics Márk 11., Pető Dániel 11., Takács Zalán 16., Major Zoltán 18., Rózsa Máté 20., Molnár Ede 22. Csapatban a fiúk negyedikek lettek.

Újonc II.: Németh Noémi 2., Deák Dorina 10., Forgács Korinna 11., Varga Brigitta 20., Haller Noémi 21., Pathó Luca 22. A lányok csapatban másodikak lettek.

Gáspár Barnabás 6., Danku Botond 7., Hevesi Vajk 11., Kiss Ádám 21. A fiúk csapatban harmadikak lettek.

Gyermek: Deák Boglárka 4., Laczkó Enikő 8., Hevesi Eszter 10., Bácsmegi Laura 15., Táborosi Dorka 16. A lányok csapatban másodikak lettek.

Tóth Zalán 2., Pápai Péter 5., Csüllög Marcell 9.

Serdülő: Kiss Anna 6., Pápai Balázs 1.

A szombati szegedi etap után áttettük a főhadiszállásunkat Veresegyházra. A szakszövetség versenyrendszerében az első duatlon ranglista versenyre az ország minden tájáról érkeztek triatlonos klubok. Nagyszerű pályán, remek időben zajlottak a futamok. Nagy állóképesség szükséges a sorrendben futás - kerékpár - futás verseny teljesítéséhez úgy, hogy természetesen a részek között egy pillanatnyi pihenő sincs. Nagy jelentőséget kap az eddig elvégzett edzésmunka, mert csak úgy lehet „savasodás” nélkül végigvinni egy ilyen komoly erőpróbát. Eredményeink:

Újonc II: Németh Noémi 4.

Gyermek: Pápai Péter 25.

Serdülő: Pápai Balázs 16., Sági Fanni 18.

Ifi: Hornyák Döme 5., Németh Csaba 10., Botka Anikó 1.

Junior: Csató Gergely 10.

Felnőtt: Csató Balázs 16., Lefor Mercédesz 7.

Nem kellett sokat aludni a következő megmérettetésre, hiszen kedden egyből egy Országos Bajnokságra utaztunk. Ráadásul a Mezei Futás Diákolimpia mondhatni „tájidegen” nekünk, hisz „csak” futásból áll a verseny. Aki még nem látott mezei futó versenyt, az nehezen tudja elképzelni, milyen az, ha 250 versenyző rajtol el egy korcsoportban, nemenként külön, egy vonalból, hogy az első kanyart a lehető legjobb pozícióban vehesse be. A gödöllői reptér híresen szeles csatornájába idén valami jégkorszakból megmaradt „szél-reliktum” fújt át hosszában, ami igazán embert próbáló feladattá nemesítette a 1500-5000 m-ig terjedő távok lefutását. Az atlétikai múlttal és jelennel rendelkező gyerekek között így is nagyszerűen helyt álltak a mieink. Elhangzott a pálya mellett: „Aki ezt túléli, az már a nap hőse lesz.” Jelentem túléltük, gratulálunk minden célba érkezőnek. Eredményeink:

Újonc II.: Németh Noémi 38. hely/231, Danku Botond 207./245

Gyermek: Tóth Zalán 53./224, Deák Gergő 120./224, Bodzsár Balázs 125./224, Csüllög Marcell 178./224, Pápai Péter 213./224

Ifi: Botka Anikó 9./154, Németh Csaba 15./196, Hornyák Döme 22./196, Csillag Bence 132./196, Kovács Levente 145./196

Junior: Csató Gergely 67./186

A tavaszi szünet végén, kétnapos versenyen, a Duatlon Magyar Bajnokságon, illetve a Duatlon Mix Váltó Magyar Bajnokságon vettek részt a triatlonos versenyzők. A balatonboglári pálya különleges nehézségét az adta, hogy a futó szakasz felvitt a kilátóhoz, a nagyobbaknak háromszor is. Ez nekünk „alföldi gyerekeknek” legalábbis szokatlan volt. Szombaton zajlottak az egyéni küzdelmek, ahol a különböző korcsoportokban rendkívül erős mezőnyben kellett helytállni a gyerekeknek. Sajnos dobogós helyezést most nem értünk el, de bizton állíthatjuk, hogy mindenki kitette szívét-lelkét a pályára, s ennél többet egy edző sem kívánhat. Ebben a közegben még értékesebb, ha valaki dobogó közelben, vagy a szoros élmezőnyben végez. Gratulálunk Tóth Zalánnak a 4. helyéhez, aki alig 2 másodperccel, hatalmas véghajrában maradt csak le a bronzéremről. Ugyancsak büszkén mondhatja magáról, hogy az első 10-ben végzett: Németh Noémi 7., Gáspár Barnabás 8., Hornyák Döme 10., Botka Anikó 7., Lefor Mercédesz 6. lett. További eredményeink:

Újoncok: Danku Botond 21., Hevesi Vajk 31., Kiss Ádám 32.

Forgács Korinna 18., Deák Dorina 30.,

Gyermek: Csüllög Marcell 33., Bakó Ferenc 35., Pápai Péter 49.

Deák Boglárka 20., Laczkó Enikő 27., Hevesi Eszter 31., Bácsmegi Laura 42.

Serdülő: Pápai Balázs 22., Sági Fanni 24., Kiss Anna 30.

Ifi: Németh Csaba 13., Kovács Levente 36., Kovács Vivien 25.

Junior: Csató Gergely 16.

Felnőtt: Csató Balázs 20.

Szenior: Bakó Zsolt 14.

A vasárnapi verseny igazi csapatmunkát követelt. Furcsa ezt mondani egy ízig-vérig egyéni sportról, de tény, hogy a versenyzők, ha lehet még nagyobb elánnal vetették bele magukat a küzdelmekbe. Minden másodperc, minden méter számított. Minden futamban végig lüktetett az izgalom, amint a lányok és fiúk egymásnak adták át az időmérő chip-et. A végén hatalmas sikernek örvendhettünk, hiszen az újoncok között a Németh Noémi - Danku Botond - Forgács Korinna - Gáspár Barna kvartett a dobogó legfelső fokára futott fel, s lett Magyar Bajnok.

A legfrissebb eredmény pedig 26-án, szerdán született Szolnokon, ahol Botka Anikó vett részt az Atlétika Diákolimpián, s lett megyebajnok 3000 méter futásban, s ezzel kvalifikálta magát a Székesfehérváron megrendezésre kerülő országos döntőbe.